Personal

Avdelningschef - Studerandeavdelningen

Marie Brorson
Tel: 0470-70 82 27
E-post: marie.brorson@lnu.se

Antagningen

Peter Citron - Sektionschef
Tel: 0470-70 84 09
Mobil: 0702-78 88 54
E-post: peter.citron@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Caroline Abrezol - Antagningshandläggare
Tel: 0470-70 81 43
E-post: caroline.abrezol@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Robert Andersson - Antagningshandläggare
Tel: 0470-76 78 19
E-post: robert.andersson@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Per Branthle - Antagningshandläggare
Tel: 0480-44 69 79
E-post: per.branthle@lnu.se
Placeringort: Kalmar

Hanna Ederfors - Antagningshandläggare
Tel: 0480-44 69 79
E-post: hanna.ederfors@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Carina Hermansson - Antagningshandläggare
Tel: 0480-44 60 61
E-post: carina.hermansson@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Kristina Huolman - Antagningshandläggare, Ansvarig högskoleprovet
Tel: 0470-70 85 44
E-post: kristina.huolman@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Johanna Palm - Antagningshandläggare
Tel: 0470-70 85 84
E-post: johanna.k.palm@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Malin Stenqvist - Antagningshandläggare
Tel: 0480-44 61 63
E-post: malin.stenqvist@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

International office

Maria Eriksson - Sektionschef, Internationell koordinator
Tel: 0470-70 82 48
E-post: maria.eriksson@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Gunilla Broberg – internationell koordinator
Telefon: 0470-70 81 07
E-post: gunilla.broberg@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Åsa Dahlberg - Internationell koordinator - föräldraledig
Tel: 0470-70 88 35
E-post: asa.dahlberg@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Alexandra Holtti - internationell koordinator
Tel: 0480-44 69 46
E-post: alexandra.holtti@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Jessica Lind - Internationell koordinator
Tel: 0470-70 88 62
E-post: jessica.lind@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Mirjam Lingkrans – internationell koordinator
Telefon: 0470-70 89 25
E-post: mirjam.lingkrans@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Malin Matic – ekonom
Telefon: 0480-44 60 07
E-post: malin.matic@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Ida Söderlund - Internationell koordinator - föräldraledig
Tel: 0470-70 89 25
E-post: ida.soderlund@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Johannes Widegren - internationell koordinator
Tel: 0470-70 89 25
E-post: johannes.widegren@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Mikaela Åhlén - Internationell koordinator
Tel: 0480-44 69 37
E-post: mikaela.ahlen@lnu.se
Placeringsort: Växjö 

Tillgodoräknande, Examen, Validering och Systemstöd

Katarina Holm - Sektionschef
Tel: 0470-70 89 46
E-post: katarina.holm@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Kristina Anschütz - Examenshandläggare
Tel: 0470-70 87 21
E-post: examen@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Cecilia (Cilla) Barne - Examenshandläggare
Tel: 0470-70 80 09
E-post: examen@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Lars Brohlén - Ladokhandläggare
Tel: 0470-70 82 88
E-post: lars.brohlen@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Hampus Delborn - Förvaltningsledare, Ladok/Kursinfo
Tel. 0480-44 60 54
E-post: hampus.delborn@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Jeanette Hedberg - Ladokhandläggare
Tel. 0480-44 73 85
E-post: jeanette.hedberg@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Anna Holmström - Examenshandläggare
Tel. 0470-70 82 89
E-post: examen@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Jirina (Nina) Fahlén Jonsson - Systemansvarig
Tel: 0480-44 69 89
E-post: jirina.jonsson@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Dan Fogby - Handläggare tillgodoräknanden
Tel: 0480-44 60 57
E-post: dan.fogby@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Ulrika Seydler - Funktionsansvarig Examen & Tillgodoräknande, Handläggare disciplinnämnden
Tel: 0470-70 83 25
E-post: ulrika.seydler@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Britt-Marie J Widén - Examenshandläggare
Tel: 0480-44 60 60
E-post: examen@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Martin Willander - Examenshandläggare - tjänstledig
Tel: 0470-70 82 89
E-post: examen@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Catherine Zetterqvist - Ladokhandläggare
Tel: 0480-44 69 04
E-post: catherine.zetterqvist@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Angelica Önder - Handläggare validering
Tel: 0470-70 84 10
E-post: angelica.onder@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Samordnare för studenter med funktionsnedsättning/
Studie- och karriärvägledare

Linda Levin - Sektionschef, Central studievägledare
Tel: 0470-70 85 48
E-post: linda.levin@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Fanny Elheim - Karriärvägledare
Tel: 0470-70 84 05
E-post: fanny.elheim@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Anna Kågestad - Karriärvägledare
Telefon: 0480-44 62 38
E-post: anna.kagestad@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Kajsmari Engdahl - Central studievägledare
Tel: 0480-44 60 56
E-post: kajsmari.engdahl@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Mari Ericsson - Pedagogisk samordnare för studenter med funktionsnedsättning
Tel: 0470-70 81 95
E-post: mari.ericsson@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Anna Nymark - Pedagogisk samordnare för studenter med funktionsnedsättning
Tel: 0470-70 82 54
E-post: anna.nymark@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Mathilda Karlsson - Pedagogisk samordnare för studenter med funktionsnedsättning
Tel: 0480-44 64 90
E-post: mathilda.karlsson@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Frida Heinmets - Mentorskoordinator
Telefon: 0470-70 85 12
E-post: frida.heinmets@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Emma Krig - Central studievägledare
Tel: 0470-70 82 80
E-post: emma.krig@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Maria Sahlström - Central studievägledare
Tel: 0470-7089 08
E-post: maria.sahlstrom@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Studenthälsan

Maria Larsson - Sektionschef
Tel: 0480 - 44 60 95
E-post: maria.larsson@lnu.se
Placeringsort: Kalmar och Växjö

Annika Axelsson - Gestaltterapeut
Tel: 0470-70 88 11
E-post: annika.axelsson@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Gunilla Carrington - Kurator
Tel: 0480-44 64 85
E-post: gunilla.carrington@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Kristina Ekegren - Kurator
Tel: 0470-70 84 80
E-post: kristina.ekegren@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Britt-Marie Larsson - Kurator
Tel: 0480- 44 60 40
E-post: britt-marie.larsson@lnu.se
Placeringsort: Kalmar

Annelie Lundberg - Kurator
Telefon: 0470-70 82 66
E-post: annelie.lundberg@lnu.se
Placeringsort: Växjö

Linda Wörndle - Kurator
Telefon: 0470-70 81 91
E-post: linda.worndle@lnu.se
Placeringsort: Växjö